Dermapen Uygulamaları

Altın iğne (Radyofrekans)
6 Şubat 2021
Kirpik lifting
6 Şubat 2021
Cilt bakım teknikleri

DERMAPEN

Dermapen, genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi birçok yaşlanma belirtisini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm kazanmak için tercih edilen bir Cilt Bakımı yöntemidir.

2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne ve suçiçeği izlerini, çatlakları ve hatta bazı ameliyat izlerini dahi azaltma özelliğine sahip. Dermapen, cildin en değerli üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine dahi uygulandığı rivayet edilen mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali diyebileceğimiz dermapen uygulaması, genellikle yüz, el ve boyun bölgeleri için kullanılıyor. Yöntem tüm deri tipleri için uygun olmakla birlikte ince olduğu için diğer pek çok Cilt Bakımı uygulamasında çekinilmekte olan boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.

DERMAPEN HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Alın Kırışıklıkları
Kaş Hataları
Kaz Ayağı Çizgileri
Gözaltı Torbaları
Akne ve Skar İzleri
Leke ve Siyah Noktalar
Büyük Gözenekler
Üst Dudak Çizgileri
Sarkıklık
Gerdanlık

DERMAPEN NASIL UYGULANIR?

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanırr. Yaklaşık 40 dakika süren bu işlemle cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanır ve kan dolaşımı artar. Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilir. Yanık, leke ya da iz oluşma riski yoktur. Tüm deri tipleri için uygundur. Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli kişiler için de iyi bir alternatiftir. Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarları, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması zor bölgelere de ulaşılmasını sağlar.

4 hafta arayla minimum 4 seans olarak önerilmektedir.

Önemli Not: Aşağıdaki durumlardan herhangi birinde Dermapen uygulanamamaktadır:
Papulapustular Rosacea
Bakteril/Fungal enfeksinyoklar
Acna Vulgaris III-IV
Açık Lezyonlar
Herpes Simplex(Uçuk)
Solar Keratozis
Siğiller
Cilt Kanseri
Scleroderma
Hemofili

cilt bakım teknikler,
Görüşmeyi başlat
Yardıma ihtiyacım var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?