Erkek tüm vücut epilasyon

Kalıcı Makyaj
6 Şubat 2021
Erkek özel bölge epilasyon
6 Şubat 2021

The doctor treats his neck and face with a special apparatus

  ERKEK LAZER EPİLASYON

  Kadınlara oranla daha koyu ve sert kıl yapısına sahip olan erkek lazer epilasyon artık çok daha acısız ve konforlu. Buz Lazer Epilasyon sayesinde artık erkekler de çok kısa sürelerde istenmeyen tüylerinden kurtalabiliyor. Özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Buz Lazer epilasyon teknolojisiyle artık tamamen acısız ve ortalama 4 – 6 seansta istenilen sonucu elde etmek mümkün.

  Erkeklere epilasyon yapılma yöntemi ile kadınlara epilasyon yapılma yöntemi arasında aslına bakarsanız bir fark yoktur, ancak erkeklerde epilasyon yaptırmanın avantajları daha fazladır. Çünkü erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve daha koyu renkte olduğu için ve cilt yapılarında hassasiyet hissi daha düşük olduğu için erkeklerde epilasyon işlemleri daha hızlı sonuçlar verirken aynı zamanda da sonuca daha az seansla ulaşılabilmektedir.

  Erkeklerde sırt bölgesi en zor bölge olarak bilinir. Çünkü sırt bölgesindeki kıl yapısı daha incedir. Eski tip lazer epilasyon sistemleriyle istenilen sonucu almak çok zor olduğu gibi çok da can yakıcı olur. Ancak son teknoloji Buz Lazer yöntemiyle bu sorunların hepsi aşılmıştır.

  ERKEK LAZER EPİLASYON UYGULAMASINDAN ÖNCE HANGİ KONULARA DİKKAT EDİLMELİDİR?

  • Erkekler genellikle kullanmıyor olsa da ağda, epilatör gibi yöntemler ile kılların kökünden alınmaması gerektiği hatırlatılmalıdır. Eğer böyle bir durum söz konusuysa epilasyon uygulaması 3 hafta sonra yapılabilmektedir.
  • Uygulama yapılacak bölgelerdeki kıl tiplerinin belirlenmesi amacıyla ilk seans için kılların jilet ile de kesilmeden gelinmesi tedavinin belirlenmesine yardımcı olma açısından önemlidir.
  • Lazer epilasyon yaptıracak olan erkekler mümkün olduğunca bronzlaşmaktan (güneş veya solaryum yolu ile) kaçınmalıdırlar. Ayrıca kıllarda kimyasal maddeler ile sarartma işlemi de kesinlikle yapılmamalıdır.
  • Bir diğer önemli konu da: Retinoik asit içeren ilaçların kullanımı sırasında lazer epilasyon uygulanamamaktadır.

  Erkeklerde lazer epilasyon uygulamasından sonra hangi konulara dikkat edilmelidir?
  • Lazer epilasyon sonrasında hafif bir kızarıklık oluşabilmektedir. Bu durum, işlem sonrasında uygulanan yatıştırıcı kremler ile birkaç saat içinde düzelmektedir.
  • Lazer epilasyon sorası duş alınabilir ancak hassaslaşan cildi tahriş edebilecek kese gibi uygulamalardan bir süre kaçınmak daha doğru olacaktır.
  • Uygulama sonrası birkaç gün hiç güneşlenmemek ve daha sonra da güneşten koruyucu kremler kullanmak daha doğru olacaktır.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?