Nail Art

blank
Dudak Renklendirme
3 Mart 2021
blank
Manikür – Pedikür
25 Şubat 2021
Fernes Estetik Nail Art
Fernes Estetik Nail Art
NAIL ART (TIRNAK SANATI) NEDİR)

Tırnak sanatı, geleneksel maniküre yeni bir dokunuş eklemek için renkli tasarımlar, desenler, malzemeler ve hatta değerli taşlarla tırnakları boyama ve süsleme sanatıdır. Ayrıca, herhangi bir kıyafet için bir aksesuar olarak hizmet ederek de yüksek moda ve popüler kültüre girme patlaması yaşadı.

Sanat aynı zamanda yeni nesil kadınlar için bireyselliklerini ve kişisel tarzlarını ifade etme aracı olarak da kullanılıyor. Bugün tırnak sanatı, sadece kadınsı zarafet değil, serbest stil sanatsal yaratıcılık için bir tuval olarak kullanılıyor. Giderek daha fazla, çıkartmalar, folyo ve 3D tasarımlar kullanarak dikkat çekici oje kullanımı artıyor..

NAIL ART ÇEŞİTLERİ

Tırnak sanatı genel olarak üç kategoriye ayrılabilir: Akrilik tırnaklar, jel tırnaklar ve fiberglas veya ipek tırnak sargıları.

Akrilik tırnaklar en popüler yapay tırnaklardır. Doğal tırnağın üzerinde sert, koruyucu bir tabaka oluşturan bir sıvı ve toz kombinasyonudur. Bitmiş ürün, normalde havada kurutmayla kürlenir.

Jel tırnak manikürü, tırnaklara iki veya üç kat özel jel cila uygulanmasını içerir ve bu daha sonra bir UV ışığı kullanılarak ayarlanır. Daha sonra tırnak törpülenir ve istenen renkte cilalanır veya tırnak sanatıyla süslenir.

Cam Elyaf veya İpek Tırnak Sargısı, akrilik veya jel tırnaklar kadar popüler değildir. İpek sargı olarak da bilinen fiberglas tırnaklar, ipek, fiberglas veya diğer kumaşlardan yapılan ince, esnek ürünlerin kullanılmasını içerir. Fiberglas tırnaklar, ekstra güçlendirme için tırnaklara uygulanan ince sargılardır.

HANGİ TIRNAKLAR SENİ GÖSTERİR?

Bazı tırnak renk seçenekleri, şüphesiz diğerlerinden daha havalıdır. Çünkü aslında bir sprey bronzlaşmadan bir bronzlaştırıcı gibi görünme etkisine sahiptirler! İkisi bir arada bonus. Yani ten rengi bir görünüm istiyorsanız, bunlar yatırım yapmanız gereken tonlardır – sezonun rengi, klasik mavi, mercan, güneş sarısı, pembe ve ışıltılı altın.

TIRNAKLARINIZIN ŞEKİLLERİ VE TRENDLER!

Hepimiz temel tırnak şekillerini biliyoruz – kare ve yuvarlak, ancak listede daha fazlası var. Kare tırnak şekli kendi kendini açıklar niteliktedir – üstleri düz ve keskin köşeleri vardır. Bunlar, kısa tırnakları veya uzun, dar tırnak yatakları olanlar için harika bir şekil oluşturur.

Yuvarlak Tırnaklar

Yuvarlak tırnaklar, tırnaklarını kısa tutmak isteyenler için ideal bir şekildir. Yuvarlak tırnaklar, parmaklarınızın doğal şekline uyması için kenarlarda kıvrılmıştır.

Oval Tırnaklar

Aşırı kıvrımlı olanlardır ve parmakların daha uzun ve daha ince görünmesini sağlar.

Stiletto tırnaklar tamamen drama ile ilgilidir. Tırnaklar, daha geniş bir tabanla üstte son derece sivri uçludur. Tırnaklar, ters çevrilmiş bir dondurma külahına benzer.

Başarılı bir tırnak tasarımının anahtarı, temiz ve iyi şekilli tırnaklarla başlamaktır. Boyamadan önce tırnaklar düzgünce kesilmeli ve törpülenmelidir.

blank
Görüşmeyi başlat
Yardıma ihtiyacım var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?