Pasif Jimnastik

G5 Masajı
6 Şubat 2021
Kavitasyon
6 Şubat 2021

  Pasif Jimnastik

  Vücutta aktif olarak çalışan kaslarla birlikte, çalışamayankaslarımız da vardır. Pasif jimnastik, bu çalışmayankasların radyo dalgalarıyla çalışmasını sağlar.Çalışmayan ve çalıştırılmak istenen bölgeye pedleryardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir vekasların çalışması sağlanır. Bu uygulama sayesinde kaslafiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatılır.Birden fazla pedle birlikte aynı anda vücudun birden fazlabölgesine uygulama yapılarak farklı bölgelerdeki kaslar eşzamanlı olarak çalıştırılabilmektedir. Farklı seviyeseçenekleri ile kişinin direncine göre en uygun ayarseçilerek uygulama yapılmaktadır.Uygulama sonrasında gündelik hayatı aksatabilecekherhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulamabiter bitmez günlük hayatına dönebilir.Önemli bir nokta da; bu işlemde radyo dalgaları sözkonusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamilelereönerilmemesidir. Bunun dışında herkese uygulamayapılabilir. Kalp pili olan kişilerin doktorlarına danışarak onayalmaları durumunda uygulamaları yapılabilir.

  PASİF JİMNASTİK KAÇ SEANS YAPILIR?

  Pasif jimnastik uygulaması en ideal 15 seans paket halindeyapılabilmektedir. Haftada 3-5 seans uygulanabilir.Uygulamanın tek seansı ortalama 30-35 dakikasürebilmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiyedeğişmekle birlikle 10 seanstan sonra etki görülmeye başlanır. Bu süre kişinin metabolik hastalık, fiziksel aktivitedurumlarına ve beslenme düzenine bağlı olarak değişebilir.

  PASİF JİMNASTİK İLE ZAYIFLAMA

  Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyormuş gibi bir etkiverdiği ve enerji harcattığı için dolaylı bir şekildemetabolizmada da çalışmaya bağlı olarak kalori yakımıgerçekleştirebilir. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyodalgaları yağ dokularını uyarmakta ve yağların vücuttanatımına yardımcı olmaktadır.Yalnız bu uygulama vücuttaki toplam kilonundüşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Pasif Jimnastik,diyet planlamasında destek tedavi olarakkullanılabilmektedir.Pasif jimnastikle birlikte diyetisyen kontrolünde hazırlanacakuygun kalori ve besin içerikli bir beslenme programı, idealkiloya kavuşma konusunda yardımcı olacaktır. Yani buuygulama, diyet sürecinde olan kişilerin zayıflamasüreçlerini hızlandırabilmektedir. Özellikle diyet yaparkenspor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorunsebebi ile spor yapamayanlar için ideal bir alternatiftir.

  Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?
  • Kalp pili olanlar,
  • Hamile olanlar,
  • Regl döneminde olan kadınlar.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?