Soğuk lipoliz

Kavitasyon
6 Şubat 2021
Magic Probe
6 Şubat 2021

  Soğuk Lipoliz Nedir?

  Yaygın olarak yağ dondurma olarak adlandırılan soğuk lipoliz, vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikintilerini azaltmak için soğuk sıcaklık kullanan cerrahi olmayan bir yağ azaltma prosedürüdür. Prosedür, diyet ve egzersize cevap vermeyen lokalize yağ birikintilerini veya şişkinlikleri azaltmak için tasarlanmıştır. Obez veya aşırı kilolu kişiler için tasarlanmamıştır.

  Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

  Yağ birikintisinin boyutu ve şekli değerlendirilir ve tedavi edilecek alan cilt işaretleme kalemi ile belirlenir. İşlem sırasında hastalar uyanıktır.

  Derinin altındaki yağ hücrelerinin (adipositler) tabakasını dondurmak için aplikatör adı verilen el tipi bir cihaz kullanılır. Öncelikle cildi korumak için bölgeye jel ped uygulanır. Daha sonra, yağlı çıkıntı aplikatörün oyuk açıklığına emilir veya vakumlanır. Emme uygulandığında bir çekme veya çekme hissi hissedeceksiniz. Bu hisler, yoğun soğuk ve diğer olası hisler – karıncalanma, batma, ağrı, kramplar – soğuma işlemi sırasında bölge uyuştukça 5 ila 10 dakika sonra azalır. Yağ tabakası kademeli olarak 30.2 ve 39.2 derece Fahrenheit arasındaki hedef sıcaklığa soğutulur.

  Bir bölgeyi tedavi etmek bir saat kadar sürer. Alan tedavi edildikten sonra aplikatör çıkarılır. Yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olmak için bölgeye 2 ila 3 dakika masaj yapılabilir.

  Hangi Vücut Bölgeleri Uygundur?

  Soğuk Lipoliz hemen hemen tüm vücut bölgeleri için uygundur.

  • Karın
  • Gerdan
  • Sırt yağı / Sutyen yağı
  • Üst kollar
  • iç diz
  • Göğüs (Erkek Göğüs)

  Yağ Dondurmayı Bu Kadar Popüler Yapan Nedir?

  İnatçı yağlanma, kilo alıp veren hastaların çok sık şikayet ettiği bir durumdur. Hayatımızda bu sorunla birden fazla kez karşılaştığımız için yağ aldırma için liposuction gibi cerrahi çözümler mantıklı değil, tekrarlanamaz ve çok invazivdir. Soğuk lipoliz yaz bedenimize hazırlandığımızda her an vücut şekillendirme için pratik bir çözümdür.

  Bu en güvenli bölgesel yağ azaltma prosedürü üretir santimetre kaybını, selülit gözle görülür bir azalma ve cilt tonu üzerinde bir iyileşme. Yağ azaltma, daha iyi görünmenize ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

  Neden Soğuk Lipoliz Seçmelisiniz?

  • Çok pratik çözüm
  • Simetrik zayıflama
  • Uzun vadeli güvenlik
  • Bölgedeki %25 yağları kalıcı olarak yok eder
  • 2021’den son teknoloji cihaz
  • Aynı gün içinde birden fazla alanı tedavi edebilir
  • Ameliyatsız tedavi

  Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

  • Herhangi bir cerrahi kesi gerekli değildir.
  • Düşük riskli bir işlemdir.
  • Enfeksiyon riski yoktur.
  • Uygulama ayaktan tedavi bazında yapılabilir.
  • İşlemden önce hastaların sedasyona veya anesteziye ihtiyacı yoktur.
  • Tek seansta vücudun birden fazla bölgesi tedavi edilebilir.
  • Çoğu insan tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerine devam edebilir.
  • Tedavi bölgesinde sinir liflerine, kan damarlarına, kaslara veya cilde kalıcı zararlar yoktur.
  • Hasar görmüş veya yok olmuş yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan atılır.
  • Hastalar, görünümlerindeki bir iyileşme nedeniyle benlik saygısında bir artış yaşayabilir.

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  1Yağ nereye gidiyor?

  Tedavi edilen yağ hücreleri dondurulduktan sonra doğal olarak işlenir ve vücuttan atılır. Seans sırasında yağ hücreleri küçülür ve vücudumuz tarafından karaciğerde parçalanmak üzere tanımlanır. Bu süreç, tüm ölü yağ hücreleri dışkılama ile gastrointestinal sistemden atılana kadar 3 ay devam edecektir.

  2Vücudum için zararlı mı?

  Vücudumuzda her gün hücre ölümü meydana geldiğinden ve yaşamımız boyunca ölü hücreler bu yolla ortadan kaldırıldığından, bu vücuda özel bir yük oluşturmaz. Programlanmış hücre ölümü, vücudumuzun hücre yenilenmesi için kullandığı bir süreçtir. Örneğin deri hücrelerinin ömrü 4 hafta veya kırmızı kan hücrelerinin ömrü 120 gündür. Böylece her 4 haftada bir cilt hücreleri ölür ve yeni hücreler üretilir<./p>

  3Yağ donuyor mu | Soğuk Lipoliz kalıcı mı?

  Kilo almadığınız sürece sonuçlar kalıcıdır. Örneğin mide bölgenizde 400 yağ hücreniz var. Biz bir tedavi yapmadıkça yağ hücreleri doğal olarak ölmezler. Tedaviden sonra %30 ölecek ve sadece 300 hücreye sahip olacaksınız. Bu sayı hayatınız boyunca değişmeyecektir. Tedaviden sonra kilo alırsanız, kalan 300 yağ hücresi genişler ve tedaviden önce tekrar aynı boyuta ulaşabilirsiniz. Ama artık yağ hücrelerinin sayısı artmayacak.

  4Soğuk Lipoliz seansında neler beklenir?

  Tedavi ağrılı değildir. Vakum uygulandığında bölgede bir miktar çekme ve basınç hissedeceksiniz. Soğutma ilk birkaç dakika içinde başladığından, tipik olarak yoğun bir soğukluk hissedersiniz. Bu rahatsızlık 15 dakika içinde kaybolacaktır. Bölge genellikle tedavi sırasında 5 ila 10 dakika içinde uyuşur. Pek çok insan tedavileri sırasında kitap okur, video izler, dizüstü bilgisayarında çalışır ve hatta şekerleme yapar. Tedaviden sonra bölgeye 2 veya 3 dakika masaj yapıldığından biraz karıncalanma hissedebilirsiniz. Hastalar tedaviden hemen sonra normal aktivitelerine dönerler.

  5Yağ dondurma size nasıl fayda sağlar?

  Bir tedaviye karar verdiğinizde, kısa vadeli sonuçlar kadar uzun vadeli sonuçlar da önemlidir. Kriyolipoliz tedavisi uzun vadede vücudunuzu simetrik olarak şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Yıllar sonra kilo alsanız bile vücut şekliniz simetrik olarak korunur.

  Cildinize bir kanülün girdiği tedaviler çok etkileyici kısa vadeli sonuçlara sahiptir. Fakat 2-3 yıl sonra tekrar kilo alırsanız kanülün etki ettiği bölgede yağ hücreleri büyümeyecektir. Ancak kanülün etki etmediği bölgelerde yağ birikimi meydana gelir. Bu nedenle invaziv tedaviler sonrasında sizi rahatsız edebilecek düzensiz bir vücut şekli ile karşılaşabilirsiniz.

  6Tedavimden sonra normal aktivitelerime dönebilir miyim?

  Evet yapabilirsin. Bu prosedür tamamen cerrahi değildir, bu nedenle tipik olarak hemen normal aktivitelerinize dönebilirsiniz. CoolSculpting tedavisi tamamlandıktan sonra hastalar genellikle aynı gün işlerine dönerler.

  7Tedavimden sonra normal aktivitelerime dönebilir miyim?

  Evet yapabilirsin. Bu prosedür tamamen cerrahi değildir, bu nedenle tipik olarak hemen normal aktivitelerinize dönebilirsiniz. CoolSculpting tedavisi tamamlandıktan sonra hastalar genellikle aynı gün işlerine dönerler.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?