Çatlak Onarımı

Leke Tedavileri
6 Şubat 2021
Anti – Aging
6 Şubat 2021

  Çatlak İzi Onarımı

  Güveninizi değiştirebilecek güzellik yeniliği! Pollogen TriFractional RF Laser’i kullanan bu devrim niteliğindeki teknoloji, çatlakların giderilmesinde çığır açar.

  Karnınızda, uyluklarınızda, kalçalarınızda, kollarınızda veya kalça bölgenizde çatlak izleri olsun, reçetesiz satılan kremler ve yağlar çoğu zaman etkisizdir ve zaman ve para kaybıdır.

  Lazer yüzey yenileme, piyasadaki herhangi bir ışık bazlı tedaviden daha etkilidir ve ayrıca Fraxel gibi ablatif tedavilerden daha az kesinti ile daha az ağrılıdır. Fraksiyonel Radyo Frekansı (RF) Lazeri, cildi yeniden yüzeylendirmek için ısı ve mikro iğnelerin kombinasyonunu kullanır.

  Mikro iğneler, doğal iyileşme sürecini tetikleyen küçük yaralar oluşturarak cildi yenileyerek hücresel yenilenme ve kolajen üretimine neden olur. Cilde iletilen Radyo Frekans enerjisi aynı zamanda kolajen üretimini uyarır ve çatlakların görünümünü azaltır.

  Uzman klinik terapistlerden oluşan ekibimiz, harika görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacak tedavi programları tasarlar.

  Nasıl Çalısır?

  Streç izi azaltma tedavileri, doğal iyileşme sürecini tetikleyen, cildi yenileyen ve hücresel yenilenme ve kolajen üretimine neden olan küçük yaralar oluşturan mikro iğneler kullanılarak çalışır. Cilde iletilen radyo frekansı enerjisi ayrıca kollajen üretimini uyarır, yara izlerinin, ince çizgilerin, kırışıklıkların ve çatlak izlerinin görünümünü azaltır.

  Faydaları Nelerdir?

  • Yara izini azaltır ve ortadan kaldırır
  • Streç işaretlerinin görünürlüğünü azaltır
  • Daha doğal ve kademeli bir iyileşme sağlar.
  • Çatlaklardaki genel kızarıklığı azaltır, böylece daha az görünür hale gelirler.
  • Hızlı, güvenli bir tedavi
  • Normal aktivitelere hemen dönebilmeniz için minimum aksama süresi
  • %100 kimyasal ve toksin içermeyen tedavi

  Bakım Sonrası

  • Yoğun kızarıklık ve şişlik yaşayabilirsiniz.
  • 24 saat içinde kademeli olarak azalacaktır.
  • Hafif bir güneş yanığı benzeri reaksiyon normaldir
  • Şişlik ve kızarıklık oluşabilir ve 72 saate kadar sürebilir, bazı durumlarda uzun süreli kızarıklık ve kabarma yaşanabilir.
  • Derideki ısıyı azaltmak için saatte 10 dakika soğuk kompres veya buz paketleri uygulayın.
  • Cildinizi serin tutmak için bir soğutma jeli uygulayın
  • Tedaviden sonra 48 saat boyunca sadece mineral bazlı makyaj kullanın.

  Tüm kızarıklıklar çözülene kadar şunlardan kaçının:

  • AHA, BHA veya A Vitamin  ürünlerini kullanma.
  • Bölgeyi cilalamak.
  • Kimyasal/klorlu yüzme havuzları ve kaplıcalar.
  • Aşırı terlemeye neden olan aktiviteler.

  SIKÇA SORULANLAR

  1Neden çatlak izlerim var ve bunlar nedir?

  Cildinizin orta tabakası, cildin doğal elastikiyetinin bozulmaya başladığı bir noktaya kadar gerildiğinde çatlaklar oluşur. Bu, hafif bir mikro kanamaya ve ayrıca bize çatlakların görünümünü veren doku iltihabına neden olur. Zamanla işaretlerin rengi kırmızı veya pembeden gümüşi beyaz renge değişecektir. Çoğu zaman, çatlaklara sahip olmamızın yaygın nedenlerinden bazıları kilo dalgalanması, hormonal değişiklikler, ameliyat ve hamileliktir, ancak aynı zamanda katkıda bulunan başka faktörler de olabilir.

  2Bu tedavi için uygun muyum?

  Çoğu insan Çatlak Azaltma işlemine uygundur. Cildinizi tartışmak ve bu tedavinin sizin için doğru olduğundan emin olmak için rezervasyon yaptırmanızı öneririz. (Bu tedavi hamilelere yapılamaz.)

  3Acıtır mı?

  Tedavi sırasında tedavi edilen bölgede sıcaklık ve batma hissi yaşayabilirsiniz. Cilde iletildiğinde radyo frekansı karıncalanmaya neden olabilir.

  4Kaç tedaviye ihtiyacım var?

  Bu, cildinizin önceliklerine bağlıdır. Genellikle minimumda, gereksinim dört ila altı tedavi arasındadır.

  5Cildimin iyileşmesi için ne kadar zamana ihtiyacı var?

  Ciltteki kızarıklık ve iltihaplanma, tedaviden saatler sonra yerleşir ve kısa süre sonra yavaş yavaş azaldığını fark edeceksiniz. Cildiniz 12-24 saat içinde normale dönmelidir. Terapistlerimiz, tedaviden sonra cildinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda size rehberlik edecektir. Çatlak Azaltma tedavisini hemen bir LED Işık Terapisi seansının takip etmesi önemlidir. LED Işık tedavisi, iyileşme süresini hızlandıracak ve sonuçları iyileştirecektir.

  6Hangi yan etkiler normaldir?

  Cildiniz ilk 24 saat içinde hafif çizik ve şişmiş görünebilir; iğne batması morarması da meydana gelebilir ancak 24-48 saat içinde yavaş yavaş azalacaktır. Ciltte siyah noktaların görünmesi çok normaldir, bu tedavinin iyileşmeye ve çatlakları en aza indirmeye çalıştığının bir işaretidir. Tedaviden önce ve sonra en az 3 gün boyunca herhangi bir peeling ovma veya losyon kullanmaktan kaçının. Ayrıca yeni cildinizi güneş ışığına ve solaryuma maruz bırakmaktan kaçının.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?