Erkek özel bölge epilasyon

Erkek tüm vücut epilasyon
6 Şubat 2021

  ERKEK GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYON

  Epilasyon, insan vücudunun neredeyse her bölgesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilmiş bir tekniktir. Ağda, jilet, cımbız gibi klasik yöntemlerin aksine lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüyler için herkese daha kalıcı çözümler sunabilmektedir.

  Epilasyon uygulamaları kadınların yanısıra artık erkekler tarafından da daha pürüzsüz bir cilt ve hijyen adına çok fazla tercih edilmektedir. Erkek Lazer Epilasyon’da, istenmeyen tüylerden kurtulmak için sırt, göğüs, kasık, kemer altı, kalça ve bacak gibi bölgeler kadar artık genital bölge de çok tercih edilmektedir.

  Adeta hurafe şeklinde kulaktan kulağa yayılmış olan, lazer epilasyon işleminin özellikle genital bölgeye ve cinsel organlara zarar verdiği bilgisi nedeniyle eskiden bu bölgelere epilasyon yaptırmada çekimser davranılabiliyordu. Ancak tamamen asılsız olan bu bilginin geçerli hiçbir dayanağı olmadığı gibi özellikle FDA onaylı Buz Lazer yöntemiyle böyle bir zararın artık olamayacağı da iyice anlaşılmış oldu.

  Yine de konu hakkında kısaca bilgi verecek olursak: Epilasyon pigmentasyonla ilgilidir. Epilasyon uygulama esnasında yüzeye verilen akım kıl kökleri tarafından hapsedilir. Dolayısıyla lazer epilasyon uygulamasının, kıl kökleri ve istenmeyen tüylere müdahale dışında başka dokulara zarar verme ihtimali yoktur.

  Erkek genital bölge epilasyon uygulamasında kombin epilasyon tekniği uygundur. Kombin epilasyon tekniği’ni, kişinin kıl tipine, kıl rengine ve ten rengine göre oluşturulacak bir plan doğrultusunda en doğru cihazlar kombinlenerek acısız, sızısız, ağrısız ve yanıksız şekilde en doğru sonuca ulaşma tekniği olarak tanımlayabiliriz.

  ERKEK GENİTAL BÖLGE EPİLASYONU ADIMLARI NASILDIR?

  • Acısız ve sızısız bir işlem sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji ile işleme başlanır.
  • Cilt yüzeyi soğuk hava ve gaz ile iyice soğutulur.
  • İlk 3-4 seansta kalın kıl tipi yok edilmeye çalışılınır. Bu seanslar sonrasında kişinin kıl tipi, kalın kıl tipinden azalmış ve incelmiş kıl tipi haline gelir.
  • Sonraki seanslarda ise ince kıl yapısına uygun teknoloji ile tamamen sonlandırmaya yönelik işlemler yapılır.
  Tüm kıl yapılarına uygun olan Buz Lazer Epilasyon Uygulamamız sayesinde siz de ortalama 5-7 seans sonrasında pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursunuz.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?