Selülit Tedavisi

Diode Buz Lazer
6 Şubat 2021
Velashape
6 Şubat 2021

  Selülit ve Bölgesel Yağlanma

  Selülit ve bölgesel yağlanma sorunu, birçok zayıf veya obez insanın önemli bir sorunudur. Hareketsizlik ve beslenme düzensizlikleri selülitin en önemli iki nedenidir Vücuttaki tüm yağ katmanlarındaki sadece yüzeysel deri altı yağ tabakası selülitten etkilenir. Bu bölge maalesef kilo kaybından etkilenen son katmandır. Bu nedenle egzersiz ve kilo vermek selüliti ortadan kaldırmaz. Düzenli egzersiz yapan ve az yağlı diyetler uygulayan kişilerde yine de selülit olabilir. Bu da selülit ve selülit tedavisini tamamen farklı bir sorun haline getiriyor.

  Sıkı, düzgün bacak ve kalçalara sahip olmak için genellikle birçok tedavi seçeneği uygulanır ancak en etkili sonuçlar kombine tedavilerle alınır. Selülit tedavisi, karbonhidrat ve tuz miktarı azaltılmış dengeli beslenme, lenf drenaj masajları ve egzersizle sonuçların etkinliğini ve kalıcılığını desteklemek sağlanabilir. Tek başına yağ hücrelerinin miktarını azaltmak ve bölge dokusunu inceltmek pürüzsüz bir görünüm sağlayamaz, daha ince bir silüet için cildin elastikiyetini geri kazanması gerekir.

  Sorunlu bölgelerin yeniden yapılandırılması için kliniğimizde kullandığımız ilk tedavi seçenekleri kremler ve lenfodilüsyon-masaj tedavileridir. Sorunlu bölgelerde kan dolaşımını ve lenf dolaşımını iyileştiren hava basıncı ve lenfodilasyon yöntemi kremlerle birleşerek etkili tedavi sağlar. İyileşme, yağ dağılımını ve portakal kabuğu görünümünü iyileştirir. Ancak hastalarımızın çoğunda bu tedaviler yeterli olmamakta ve ileri tedavi için başka tedavilere ihtiyaç duyulmaktadır.

  Mezoterapi.

  Mezoterapi, selülit ve bölgesel fazlalıkları ortadan kaldıran oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir. Bu yöntemle cilt altındaki mikro dolaşımı düzenleyen terapötik çözümler çok ince iğnelerle sorunlu bölgelere enjekte edilir. Bölgesel sirkülasyon düzenlenir ve inatçı yağların örneğin deterjan parçalanması ile parçalanması sağlanır. Tedaviye 10-14 gün aralıklarla 6-10 seans devam edilir. Tedavi sonucunda gevşek yamalı bağ dokusu desteklenir, bölgesel incelme sağlanır ve portakal kabuğu görünümü düzelir.

  Lazer Lipoliz

  Lazer lipoliz; Selülitli bölgelere uygulanan özel NdYAG lazer modu ile Photona PIANO modu bölgesel kan dolaşımını hızlandırır ve yağ dokusu derinlemesine ısıtılır, yağ hücreleri sıvılaştırılır ve çevre doku sıkılaştırılır.

  Onda Soğuk Dalga

  Selülit tedavisinde yağ globülleri arasındaki lifli bantları hedefleyerek portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Lokalize yağ birikiminin tedavisinde bölgedeki yüksek elektromanyetik dalgalar deri altı yağ dokusunda hücre zarına zarar verir. Sonuç olarak, akışkanlaştırılmış sıvı lenfatik dolaşıma geçer ve idrarla atılır. Tedavi sırasında fibroblastların uyarılması ile sarkık ve kornea görünümüne neden olan kolajen ve elastin liflerinin çökmesi ve yeni liflerin oluşumu sağlanır ve cilt sıkı ve pürüzsüz hale gelir.

  Unutulmamalıdır ki ilk tedavi yapılmalıdır; Yaşam tarzı değişiklikleri yapın ve selülite neden olan faktörleri ortadan kaldırın. Doğru beslenme, düzenli beslenme ve egzersiz, sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Günde 2-3 litre su tüketmek ve C vitamini takviyesi almak selülit tedavisinde yardımcı olur. Kliniğimizde selülit tedavilerinin sayısı ve aralıkları selülit miktarına ve derinliğine göre kişiye özel planlanmaktadır. Tedavi seçenekleri tek başına ve/veya kombinasyon halinde kullanılarak selülit tedavisinde etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

  Soğuk lipoliz makalemizi okudunuz mu?

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?