İpek Kirpik

Kirpik lifting
6 Şubat 2021
Microblading
6 Şubat 2021
İpek Kirpik

  İpek Kirpik Nedir?

  İpek kirpikler en popüler kirpik uzatma türlerinden biridir. Sentetik bir malzemeden yapılırlar, ancak oldukça hafif ve esnektirler.

  • Faydaları

  Özellikle sentetik kirpiklere kıyasla hafif ve incedirler ve oldukça uzun süre dayanırlar. Teknisyenin elde edebileceği görünümde doğaldan göz alıcıya biraz esneklik sunar ve doğal kirpikleri daha zayıf veya daha ince olan ve fazla ağırlık taşıyamayan müşteriler için mükemmeldir.

  • Dezavantajları

  Müşteri olağanüstü dramatik bir kirpik görünümü arıyorsa, bu onlar için olmayabilir. Aksi takdirde, ipek kirpikler çok az eksi ile gelir.

  • En İyi Kullanım

  Daha ince kirpiklere sahip, doğal bir glam görünüm isteyen müşteriler, o zaman özellikle gelinleri ve özel günleri olan müşterileri, hafif kalırken dolgun bir kirpik görünümü sağlamaya çalıştıkları için severler.

  fernesestetik-ipek-kirpik

  Vizon Kirpik Nedir?

  insan saçı vizon kirpikleri oluşturmak için kullanılamayacağından, şu anda vizon tüylerini almak için zor olmayan bir yöntem yoktur. Sahte vizon gerçek olanı taklit eder, ancak sentetik liflerden yapılır (aslında ipek kirpiklerle aynı olanlar).

  • Faydaları

  Gerçek vizonu taklit ederler, bu nedenle çok doğal ve müşterinin doğal kirpiklerine çok benzeyen yumuşak ve ince tüylerdir. Doğal, günlük görünüm için harikalar.

  • Dezavantajları

  Müşteri dramatik bir görünüm peşindeyse, sentetik kirpikleri tercih etmek isteyebilir, çünkü suni vizon “ağır” uygulandığında bile hala doğal ve kabarık olacaktır. Ayrıca kirpikler ne kadar ince olduğu için uygulanması uzun zaman alabilir. Aynı zamanda biraz parlaklığa da sahiptirler, bu nedenle müşteri bunu çok doğal olmayan bulursa, ipek onlar için daha iyidir.

  • En İyi Kullanım

  Çok doğal, genç bir görünüm arzulayan müşteriler, doğal kirpikler ince ve zayıf olsa bile, kullanımları çok rahat, uzun süre dayanmaları ve iyi görünmeleri nedeniyle genellikle bu tür uzantıları tercih ederler.

  fernesestetik-vizon-kirpik

  Sentetik Kirpikler Nelerdir?

  Adından da anlaşılacağı gibi, sentetik kirpikler sahtedir ve sentetik bir malzemeden, yani cilalı akrilikten yapılmıştır.

  • Faydaları

  Sentetik kirpiklerin iyi yanı, tüm seçeneklerin en sağlamı olmalarıdır, bu nedenle bükülme veya kırılma olasılıkları daha düşüktür. Ek olarak, çok sıkı ve kalın oldukları için bir kıvrılma tutuyorlar ve bunu arzulayan müşteriler için çok dramatik bir görünüm sağlıyorlar.

  Ancak, müşterinin istediği buysa, kendilerini daha doğal görünen uygulamalara ödünç verecek kadar esnektirler.

  • Dezavantajları

  Sentetik kirpikler çok ağır, dramatik ve birçok müşteri için doğal olmayan görünümlü olduğundan, bazıları için fayda sağlayan aynı yönler, diğerleri için dezavantajlardır. Müşteri günlük kirpik büyütme istiyorsa, bunlar onlar için değildir. Bu nedenle, örneğin vizon kirpikler ile sentetik kirpikler arasında bir seçim yapıldığında, örneğin vizon daha iyi bir seçim olabilir.

  Özellikle ince veya seyrek ise, doğal kirpikler üzerinde de oldukça sert olabilirler. Görünümleri diğer seçeneklerden daha parlaktır ve onlara bazı müşterilerin istemediği daha plastik bir görünüm verir.

  • En İyi Kullanım

  Sentetik kirpikler, genç müşteriler ve kendi kalın, koyu kirpikleri olanlar arasında popülerdir ve bu, uzantılarla daha da geliştirilebilir.

  İpek ve Vizon Kirpik Arasındaki Fark Nedir?

  Her bir kirpik tipinin özellikleri açıktır, ancak muhtemelen bir soru kalır: ipek ve vizon kirpikler söz konusu olduğunda, fark nedir?

  Bu tür kirpiklerin birbirine çok benzediği doğrudur. Her ikisi de hafif, ince ve yumuşaktır ve vizon kirpikleri ve neyden yapıldıkları hakkında bazı tartışmalar olsa da, ikisinin de aynı insan yapımı malzemeden – PBT’den (Polibütilen Tereftalat) yapıldığını öğrenmek sizi şaşırtabilir. ). Yani, sahte vizon bireysel kirpikler ve ipek bireysel kirpikler, üretim süreci dışında aynıdır.

  Peki vizon kirpikleri nasıl yapılır? Hemen hemen aynı şekilde ipek kirpikler yapılır, ancak bitiş kadar kıvrım da farklıdır. Vizon kirpikler hakiki vizon tüylerini taklit etmek için yapılmıştır, bu nedenle genellikle daha “doğal” görüneceklerdir, dramatik değil, tek biçimli değil ve biraz daha parlak olacaktır. Doğrusu, ipek mi yoksa vizon kirpiklerin mi daha iyi olduğunu kimse söyleyemez çünkü çok benzerler ve bu müşterinin istediği görünüme bağlıdır.

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?