Kavitasyon

Pasif Jimnastik
6 Şubat 2021
Soğuk lipoliz
6 Şubat 2021

  Kavitasyon neden önemlidir?

  Geleneksel zayıflama yöntemleri aç hissetmenize neden olur ve böylece vücudunuz kendini koruma moduna geçer. Bu, metabolizmanın yavaşladığı, vücudunuzun enerjiyi daha verimli harcamaya başladığı ve bu da yağ yakıp kilo vermeyi zorlaştırdığı anlamına gelir. Diyetinizi tamamladığınızda ve kilo almaya başladığınızda, vücut açlık durumunda kullanılmak üzere daha fazla yağ depolayacaktır.

  Kavitasyon, vücudunuzda birikebilecek yağlarla savaşmanıza yardımcı olur. Yağ, vücudun kendi filtreleme sistemi tarafından doğal olarak atılır. Kavitasyonun cerrahi zayıflama yöntemlerine göre yara izi, ağrı, kanama ve enfeksiyon riski yoktur ve iyileşme süresi gerekmez.

  Ultrasonik Kavitasyon

  Ultrasonik veya ultrasonik kavitasyon, derinin altındaki yağ hücrelerini parçalamak için ultrason teknolojisinin kullanılmasıdır . Selülit ve lokalize yağların azaltılmasında ameliyatsız bir yöntemdir.

  Bu prosedür, ultrasonik titreşimler yoluyla yağ hücrelerine baskı uygulanmasını içerir. Basınç, yağ hücrelerinin sıvı bir forma dönüşmesini sağlayacak kadar yüksektir. Vücut daha sonra idrarınız yoluyla atık olarak ondan kurtulabilir.

  Parçalanan yağ hücreleri vücuttan karaciğere gider ve burada atık olarak atılır. Bu tedavi yöntemi, aşırı yağlardan kurtulmaya yardımcı olmak için diğer kilo verme programları ile birlikte kullanılır. Vücut yağını ortadan kaldırmak için diğer invaziv prosedürlere tercih edilen bir yöntemdir. Yüksek kalorili bir diyet tüketirseniz kilonuzun geri dönebileceğini unutmamak önemlidir.

  Ultrasonik Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

  Ultrasonik kavitasyon, vücudu radyo frekansları ve düşük frekanslı ultrasonik dalgalar kullanarak seslendirir. Bu dalgalar, cilt altındaki yağ birikintilerinin etrafında kabarcıklar oluşturur. Kabarcıklar daha sonra patlayarak yağ birikintilerini interstisyel ve drene edildikleri lenfatik sistemlere böler. Yağ birikintileri gliserol ve serbest yağ asitlerine dönüştürülür. Gliserol daha sonra vücut tarafından yeniden kullanılırken serbest yağ asitleri karaciğere gider ve atık olarak atılır.

  Ultrasonik kavitasyon seansları ne kadar sürer?

  İşlem kişinin ihtiyacına göre özelleştirildiğinden bazıları için diğerlerine göre daha uzun sürebilir. Ancak standart tedavi, tedaviye bağlı olarak her seans arasında iki hafta olmak üzere bir ila üç seansta tamamlanmalıdır. Her seans yaklaşık 45 ila 75 dakikadır. Ultrasonik kavitasyonun sonuçlarını görmek yaklaşık 6 ila 12 hafta sürer.

  Vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

  Ultrasonik kavitasyon, lokalize yağ içeren parçalarda en iyi sonucu verir. Bu tür alanlar karın, yan kısımlar, uyluklar, kalçalar ve üst kolları içerir. Baş, boyun ve vücudun diğer kemikli bölgeleri gibi vücut kısımlarında bu işlem yapılamaz.

  Ultrasonik Kavitasyonun Sağlık Etkileri

  Ultrasonik kavitasyon, vücudun tek başına egzersiz yaparak kurtulması zor olabilecek yağ birikintilerini azaltır. Ancak bu prosedür tek başına kilo verme tedavisi için kullanılamaz. Ultrasonik kavitasyon, selülit ve yağ yağını azaltmak için en iyisidir. Bu, vücut şeklini ve konturunu iyileştirir.

  Selülit Tedavisi makalemizi okudunuz mu?

  Görüşmeyi başlat
  Yardıma ihtiyacım var?
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?